Rozdział 13 - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Święty Franciszek zaczął się modlić w jednym zakącie kościoła, a brat Maciej w drugim.

Po długiej modlitwie, wśród wielu łez i westchnień pobożnych, zjawili się świętemu Franciszkowi prześwieci apostołowie Piotr i Paweł w świetności wielkiej i rzekli: „Jako że pragniesz i pożądasz czcić to, co czcił Chrystus i apostołowie święci, przysyła nas Pan nasz, Jezus Chrystus, byśmy ci zwiastowali, że modły twe wysłuchane i że Bóg daje tobie i naśladowcom twoim doskonały skarb przenajświętszego ubóstwa. A jeszcze od siebie powiadamy ci, że ktokolwiek, za przykładem twoim, cały za pragnieniem tym pójdzie, pewny jest szczęśliwości życia wiecznego. Tobie zaś i wszystkim, którzy ciebie naśladują, Bóg błogosławić będzie".

Rzekłszy te słowa zniknęli, zostawiając świętego Franciszka w pełni pociechy.

Wtedy powstał od modlitwy i wrócił do towarzysza swego, pytając, czy Bóg mu nic nie objawił. Ów odparł, że nic. Tedy święty Franciszek opowiedział mu, jak ukazali się mu święci apostołowie i co mu objawili. Więc obaj radości pełni postanowili wrócić do doliny Spoleta, zaniechawszy drogi do Francji.


strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Kwiatki św. Franciszka - streszczenie
2  Założenia franciszkanizmu
3  Charakter Kwiatków... - brak dydaktyzmu, prostota, radośćKomentarze: Rozdział 13

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-10-14 22:03:23

Ta stronka jest super. Weszłam na nią, bo mam przygotować o św. Franciszku na polski. Oby wszystkie stronki na Internecie były takie same :-D jes na niej wszystko ...
Streszczenia książek
Tagi: